چین می گوید ایالات متحده عمل در هنگ کنگ 'محکوم به شکست' - شنبه, 30 آوریل سال 2020 PST

پکن (AP) – سخنگوی روزنامه حزب کمونیست چین گفت که تصمیم ایالات متحده برای پایان دادن به برخی از امتیازات تجاری

توسط NASERINEWS در 11 خرداد 1399

پکن (AP) – سخنگوی روزنامه حزب کمونیست چین گفت که تصمیم ایالات متحده برای پایان دادن به برخی از امتیازات تجاری به هنگ کنگ "به شدت تداخل" در چین امور داخلی و "محکوم به شکست است."

هنگ کنگ دولت به نام رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را اعلام ناموجه و گفت: "نه بی جهت نگران چنین تهدیدات" بازی کردن نگرانی که آنها را درایو می تواند شرکت ها به دور از, آسیایی, مرکز تجاری و مالی.

سرمقاله روز شنبه در چین رسمی مردم روزنامه گفت که تلاش در "وادار کردن چین به سازش در هسته منافع از جمله حاکمیت و امنیت از طریق تهدید و یا اجبار ... تنها می تواند افکار واهی و پوچ و روز خواب!"

مغلوب ساختن پیشی جستن را به حرکت در آمد و پس از چین تشریفاتی پارلمان یکشنبه برای دور زدن هنگ کنگ مقننه و توسعه و امنیت ملی تصویب قانون خود را در آن به صورت نیمه خودمختار سرزمین است. دموکراسی فعالان و بسیاری از کارشناسان حقوقی نگران هستند که قوانین می تواند محدود کردن آزادی بیان و مخالفت با فعالیت های سیاسی.

دولت چین صادر شده هیچ پاسخ رسمی شنبه اما گفته است که قبلا آن را تلافی اگر آمریکا رفت جلوتر با آن تهدید به لغو معامله مزایای اعطا شده به هنگ کنگ پس از آن تحویل از انگلیسی به چینی حکومت در سال 1997.

"این هژمونیک عمل تلاش برای دخالت در هنگ کنگ امور و شدت دخالت چین در امور داخلی را نمی ترساندن مردم و محکوم به شکست است" روزانه مردم گفت.

در هنگ کنگ گروه های کوچک از پکن حامیان راهپیمایی به کنسولگری ایالات متحده در روز شنبه حمل چینی پرچم و نشانه اعتراض به "آمریکایی دخالت چین در امور داخلی" و خواستار تهمت "بی حیا و بی فایده است."

در جای دیگر در شهر جوانی فعالان از جمله جاشوا وانگ برگزار شد یک کنفرانس خبری به استقبال مغلوب ساختن پیشی جستن را اعلام کنید و سعی کنید به تطهیر هر اقتصادی خرید اینترنتی.

تنش بین آمریکا و چین بر هنگ کنگ افزایش یافته است در سال گذشته با آمریکا در دفاع از معترضان طرفدار دموکراسی که در درگیری با پلیس در سال گذشته چین و بدنام کردن آنها را به عنوان خشونت تظاهر کنندگان و تجزیه طلبان.

"اکنون روشن است که هنگ کنگ است که در وسط عمده چین و آمریکا تنش" گفت: تارا یوسف رئيس جمهور از اتاق بازرگانی آمریکا در هنگ کنگ است. "این شرم آور واقعی برای هنگ کنگ و از آن خواهد شد یک چالش در ماه های آینده."

یوسف گفت: وجود دارد بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده در مورد چگونگی رابطه تجاری را حل خواهد کرد و پیش بینی کرد که "نمی توان آن را مانند کوه در می رم سوئیچ."

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo تنظیم صحنه برای مغلوب ساختن پیشی جستن اطلاعیه به اطلاع کنگره در روز شنبه که دلار هنگ کنگ دیگر دارای درجه بالایی از استقلال آن تضمین شده است در زیر "یک کشور دو سیستم" چارچوب است.

مغلوب ساختن پیشی جستن در روز جمعه گفت که دولت او آغاز خواهد شد از بین بردن کامل "محدوده" از موافقت نامه های که تا به حال داده شده هنگ کنگ رابطه با ایالات متحده آمریکا که در سرزمین اصلی چین فاقد از جمله معافیت از کنترل در برخی از صادرات است.

"چین کرده و به جای آن وعده داده شده فرمول یک کشور و دو سیستم با یک سیستم" گفت: بازتاب اظهارات اخیر معترضان در هنگ کنگ است.

هنگ کنگ دولت را متهم به تهمت و دولت او از لکه و اهریمنی دولت وظیفه حفاظت از امنیت ملی و به نام این اتهام که این قانون تامین خواهد تضعیف آزادی های فردی "به سادگی غلط."

"رئیس جمهور تهمت و ادعا می کنند که دلار هنگ کنگ در حال حاضر تحت عمل" یک کشور و دو نظام "بود کاملا نادرست و حقایق را نادیده گرفته بر روی زمین" از آن گفت: در یک بیانیه نوشته شده است.

به طور جداگانه در هنگ کنگ وزیر دادگستری ترزا چنگ به خبرنگاران گفت که آن را "کاملا نادرست و اشتباه" می گویند خاک از دست دادن استقلال خود را.

او همچنین با انتقاد از آمریکا گفت: "هر دولت دیگر که تلاش می کند به استفاده از اجبار و یا هر معنی که با توجه به تداخل با حق حاکمیت یک دولت به تصویب خود را امنیت ملی قانون مسلما متخلف در اصل عدم مداخله تحت حقوق بین الملل عمومی است و قابل قبول نیست."

واشنگتن پاسخ می تواند شامل ایالات متحده ممنوعیت سفر و یا دیگر تحریم مقامات در ارتباط با سرکوب در سال گذشته طرفدار دموکراسی تظاهرات از جمله اعضای هنگ کنگ نیروی پلیس.

"هر چه تلاش در سرکوب و یا تهدید آمیز هنگ کنگ مقامات ممکن است وجود داشته باشد من فکر می کنم آن موفق نخواهد شد چرا که ما باور داریم آنچه ما انجام می دهند مناسب است" گفت: جان لی در هنگ کنگ وزیر امنیت.

چین تصمیم به اعمال امنیت ملی قانون در این شهر پس از پی در پی هنگ کنگ دولت قادر و یا تمایلی به انجام این کار خود را به دلیل سفت عمومی مخالف است. یکی از تلاش برای انجام این کار در سال 2003 رها شده بود در صورت از عمده تظاهرات.

پکن تصمیم به حرکت به جلو به نظر می رسد شده اند سخت توسط ماه از تظاهرات ضد دولتی سال گذشته و عزم راسخ برای جلوگیری از آنها را از آمدن در این تابستان.

---

آسوشیتد پرس نویسنده ذن سو در هنگ کنگ کمک به این گزارش.

به روز رسانی: ویرایشهای جزئی.

AP-WF-05-31-20 0311GMTtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب