میزان بیکاری در آمریکا قطره به طور غیر منتظره به 13.3 درصد در میان شیوع

واشنگتن — ایالات متحده نرخ بیکاری کاهش یافته است به طور غیر منتظره در ماه مه به 13.3 درصد بازگشایی کسب و کار ش

توسط NASERINEWS در 16 خرداد 1399

واشنگتن — ایالات متحده نرخ بیکاری کاهش یافته است به طور غیر منتظره در ماه مه به 13.3 درصد بازگشایی کسب و کار شروع به یادآوری میلیون ها نفر از کارگران سریعتر از اقتصاددانان پیش بینی کرده بود باعث تجمع جمعه در وال استریت و به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن چیزی برای به رخ کشیدن در مورد در میان خود گروههای پیشنهاد.

نرخ بیکاری هنوز هم در تاریخ همتراز با آنچه در ملت شاهد در طول رکود بزرگ. و برای دومین ماه متوالی وزارت کار اذعان خطا در شمارش بیکاران در طول شیوع کروناویروس گفت: این رقم واقعی است و بدتر از این اعداد نشان می دهد.

هنوز هم پس از هفته ها پیش بینی وخیم توسط اقتصاددانان است که نرخ بیکاری در ماه مه می تواند آمار 20 درصد یا بیشتر این خبر که اقتصاد اضافه شده تعجب آور 2.5 میلیون شغل در ماه گذشته مدارک و شواهد است که اشتغال سقوط به احتمال زیاد ظرف در ماه آوریل زمانی که نرخ رسیده 14.7%.

جامد اشتغال دستاوردهای احتمالا همچنان از طریق پایان سال اقتصاددانان انتظار دارند اما بازار کار در یک سوراخ عمیق است که آن را می تواند سال به حفاری. اقتصاد ایالات متحده هنوز 20 میلیون شغل کمتر از آن در ماه فوریه است. اقتصاد آکسفورد یک شرکت مشاوره ای پیش بینی کرد که 60 درصد از مشاغل می تواند به دست آورد در پایان این سال, ترک بیکاری در 8 درصد به 10 درصد محدوده.

اکثر اقتصاددانان انتظار داشتند rehiring به پا زدن در این تابستان به عنوان خاموش شدن به طور فزاینده برداشته و مردم به تدریج از سر گرفته شد, خرید و غذا خوردن.

"نکته تعجب آور در اینجا است که زمان و که در آن اتفاق افتاده است به عنوان به سرعت به عنوان آن را" گفت: آدم Kamins ارشد منطقه ای اقتصاد در مودی تجزیه و تحلیل ترافیک.

اقتصاددانان هشدار می دهند که پس از اولیه پشت سر هم از استخدام به عنوان کسب و کار بازگشایی, بازیابی می کند در پاییز و یا اوایل سال آینده مگر اینکه اکثر آمریکایی ها اعتماد به نفس آنها می توانید فروشگاه, سفر خوردن و به طور کامل بازگشت به خود و دیگر عادات خرج کردن بدون ترس از ابتلا به ویروس.

"ما شاهد ساده ترین مرحله از رشد به عنوان مردم می آیند به طور موقت اخراج و بازگشت به کارفرمایان خود گفت:" جیسون فورمن یک اقتصاددان دانشگاه هاروارد و مشاور سابق بالا در اوباما در کاخ سفید. "و هنگامی که کارفرمایان انجام می شود یادآوری مردم بسیار سخت تر و طولانی تر کار بازیابی را مجبور به ادامه است."

در وال استریت شاخص S&P 500 بود تا 3.5% در اطراف ظهر در اخبار.

یک exultant تهمت کشف و ضبط و در این گزارش به عنوان شواهدی وجود دارد که اقتصاد در حال رفتن به دوباره از coronavirus بحران مانند یک "موشک کشتی."

"این نشان می دهد که آنچه که ما انجام داده ایم درست است" گفت: رئیس جمهور که تحت فشار قرار دادند تا فرمانداران به شدت به بازگشایی اقتصاد خود را در میان هشدارهای از مقامات بهداشت عمومی است که این کشور در خطر موج دوم از عفونت در بالای یکی که به کشته شدن بیش از 100 ، 000 آمریکایی است.

به طور کلی دولت فدرال ارائه شده حدود 3 تریلیون دلار در کمک های اضطراری بودجه در طول بحران.

تقریبا تمام صنایع اضافه شده شغل در ماه گذشته تیز برگشت از زمانی که تقریبا همه آنها را کاهش دهد. هتل ها و رستوران ها اضافه شده 1.2 میلیون شغل در ماه مه پس از ریختن 7.5 میلیون. خرده فروشان به دست آورد 368,000 پس از از دست دادن نزدیک به 2.3 میلیون دلار در ماه گذشته. شرکت های ساخت و ساز اضافه شده 464,000 پس از برش 995,000.

بحران نیز در معرض نابرابری گسترده است که ممکن است کمک به ناآرامی در بسیاری از شهرهای ایالات متحده با مرگ در هفته گذشته جورج Floyd: در حالی که نرخ بیکاری برای آمریکایی ها بود 12.4 درصد در ماه مه آن را 17.6 درصد اسپانیایی ها و 16.8 درصد آفریقایی-آمریکایی است.

تا کنون برخی از بازگشایی شرکت های در حال دیدن تنها تعداد محدودی از مشتریان.

یعقوب Liou, 26, است پشت در محل کار به عنوان یک مدیر آشپزخانه و sous chef در چاتانوگا تنسی, رستوران. آن مجاز است به صندلی تا 50 درصد از آن سابق ظرفیت اما به ندرت می رسد که.

"فروشگاه ما به طور معمول می کشد در اطراف $35,000 یک هفته," او گفت:. "در حال حاضر ما خوش شانس برای ضربه زدن $10,000."

اسکات Grondin و خورخه سانچز صاحبان یک باشگاه ورزشی در میامی در حال آماده سازی برای بازگشایی دوشنبه پس از بسته شدن سه ماه پیش. پول در ماه های آینده می تواند دشوار است.

حدود 25 درصد از اعضای لغو عضویت خود را. کلاس های کوچکتر خواهد بود به جای اجتماعی فاصله. بدنسازی کاهش یافته است و قیمت ها. و نه هر کس آماده است برای بازگشت.

"برخی می گویند" من می خواهید به صبر کنید یک هفته' برخی می خواهند به صبر ماه" Grondin گفت. "آنها می خواهند مطمئن شوید که ما باید برنامه های مناسب."

Gwyneth Duesbery, 22 بازگشت این هفته به کار خود را به عنوان یک رستوران میزبان در Grand Rapids, Michigan به عنوان Bowdie را ریز ریز خانه آماده بازگشایی با جداول 6 فوت از هم جدا و صندلی ظرفیت کاهش می یابد و به حدود یک چهارم.

"من نگران هستم که آن را افشا مرا به پتانسیل بیماری و در معرض دیگران بدون توجه به اقدامات احتیاطی است که ما را," او گفت:. "این نوع از بازی uncharted waters."

وجود نشانه های دیگر اقتصاد است که به طور پیوسته در دوره نقاهت حتی در سخت ضربه صنایع. خطوط هوایی آمریکا گفت: آن را به پرواز 55 درصد از آن ایالات متحده مسیرهای در ماه جولای از 20 درصد در ماه مه. و Cheesecake Factory گفت: یک چهارم از آن نزدیک به 300 رستوران بازگشایی هر چند با ظرفیت محدود.

برخی از اقتصاددانان می گویند که دیگر اقتصاد مبارزات بیشتر آسیب دائمی ممکن است رخ دهد. فیلم تئاتر زنجیره ای AMC برای مثال گفت: آن را نمی ممکن است برای زنده ماندن.

Kamins و دیگر اقتصاددانان اعتباری دولت کسب و کار کوچک وام, تلاش, چک, حفاظت از برنامه با تشویق کارفرمایان به rehire.

اما Kamins نگرانی که ممکن است این کار سود را دلسرد اعضای کنگره از گسترش دیگر خالص ایمنی از قبیل اضافی 600 دلار در هفته در مزایای بیکاری است که به پایان می رسد ژوئیه 31. ناگهانی قطع می تواند به کاهش تقاضای مصرف کننده و کاهش سرعت بهبود او گفت:.

ایالات متحده آمریکا رنج می برد به مراتب بدتر از دست دادن شغل از کشورهای دیگر است. اروپایی و برخی کشورهای آسیایی را تعیین کرده اند تا برنامه به کمک مالی به کارکنان حقوق و دستمزد و نگه داشتن آنها را به کار.

یک مطالعه منتشر شده در این هفته نشان داد در حالی که آمریکا ریخته و حدود 15 درصد از شغل خود از ژانویه تا مارس از دست دادن در کشورهایی مانند آلمان و کره جنوبی و استرالیا و اسرائیل شد و در حدود 4 درصد و یا کمتر است.

روز جمعه گزارش داد که دولت همچنان به مبارزه با چگونه آن را طبقه بندی میلیون ها نفر از خارج-از-کار آمریکایی است. وزارت کار ایالات متحده اعتراف کرد که دولت در مطالعه خانواده-داوطلبان به اشتباه شمارش حدود 4.9 میلیون به طور موقت گذاشته و مردم به عنوان شاغل.

دولت نیست و صحیح آن بررسی نتایج جستجو برای ترس است که نگاه سیاسی دستکاری.

تا به حال این اشتباه تصحیح شده و نرخ بیکاری را افزایش یافته است به 16.1 درصد در ماه مه در حالی که اصلاح مارس رقم خواهد شده است 19.5% به جای 14.7%. دو تصحیح اعداد نشان می دهد که روند کلی هنوز هم نگه می دارد: بیکاری است پایین رفتن.

___

نویسندگان AP تراویس Loller در نشویل و Kelli کندی در فورت لادردیل فلوریدا و اقتصاد نویسنده جاش Boak در بالتیمور کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن