ما انجام 1st federal اعدام در نزدیک به 2 دهه

توسط مایکل بالساموTERRE HAUTE Ind. (AP) — دولت فدرال در روز سه شنبه انجام آن اولین اعدام در تقریبا دو دهه قتل

توسط NASERINEWS در 24 تیر 1399

توسط مایکل بالسامو

TERRE HAUTE Ind. (AP) — دولت فدرال در روز سه شنبه انجام آن اولین اعدام در تقریبا دو دهه قتل توسط تزریق کشنده یک مرد به جرم قتل یک آرکانزاس خانواده در 1990s طرح برای ساخت یک سفیده-تنها کشوری در شمال غربی اقیانوس آرام.

اجرای Daniel Lee Lewis آمد اعتراض از قربانیان و بستگان و روزهای بعد از حقوقی کشمکش و تاخیر.

لی, 47, از یوکان, اوکلاهما, استادانی بی گناهی خود را فقط قبل از اینکه او اعدام در زندان فدرال در ترر هوت ایندیانا.

"من آن را انجام نمی," لی گفت. "من ساخته شده بسیاری از اشتباهات در زندگی من, اما من یک قاتل است."

نهایی خود را عبارت بودند: "شما در حال کشتن یک مرد بی گناه."

تصمیم به حرکت به جلو با اولین اعدام توسط اداره زندانها از سال 2003 و دو نفر دیگر برنامه ریزی شده در هفته بعد — درو موشکافی از حقوق مدنی گروه ها و بستگان لی قربانیان که شکایت کرد به تلاش برای متوقف کردن آن با استناد به نگرانی در مورد بیماری همه گیر کوروناویروس. این بیماری همه گیر است و کشته شدن بیش از 135,000 مردم در ایالات متحده است ravaging زندانها در سراسر کشور.

منتقدان استدلال دولت ایجاد شد غیر ضروری و تولید ضرورت سیاسی به دست آورید.

یکی از لی وکلا, اموزش فریدمن گفت: آن را "شرم آور است که دولت مناسب دیدم برای انجام این اعدام در طول یک بیماری همه گیر."

"و آن را فراتر از آن شرم آور است که دولت در پایان انجام این اعدام در عجله" فریدمن در بیانیه ای گفت.

تحولات هستند به احتمال زیاد برای اضافه کردن یک جبهه جدید ملی به گفتگو در مورد عدالت کیفری اصلاحات در سرب تا سال 2020 انتخابات است.

اجرای لی که فوت در 8:07 a. m. EDT رفت و پس از یک سری از حقوقی که می بارند به پایان رسید که دیوان عالی کشور پا در اوایل روز سه شنبه در یک 5-4 حاکم و اجازه آن را به حرکت به جلو.

دادستان کل ویلیام Barr گفت: وزارت دادگستری موظف است به انجام احکام اعمال شده توسط دادگاه ها از جمله مجازات اعدام و ارائه بسته به قربانیان و کسانی که در جوامع که در آن قتل اتفاق افتاده است.

اما بستگان کشته شدگان توسط لی در سال 1996 مخالف این ایده و استدلال لی سزاوار زندگی در زندان است. آنها می خواستند به حال برای مقابله با هر گونه مشاجره اعدام انجام شد از طرف آنها.

"برای ما این موضوع وجود دارد و گفت:" این نمی شود انجام می شود به نام ما; ما نمی خواهیم این را" نسبی مونیکا Veillette گفت.

آنها با اشاره لی همکاری متهم و مشهور ringleader, Chevie Kehoe دریافت یک جمله زندگی است.

Kehoe از Colville, واشنگتن, استخدام Lee در سال 1995 به عضویت سفید supremacist سازمان شناخته شده به عنوان نژاد آریایی مردم ایران خواهد بود. دو سال بعد آنها دستگیر و به قتل فروشنده اسلحه ویلیام Mueller, همسرش, نانسی و او 8 سال پدر سارا پاول در Tilly, آرکانزاس, حدود 75 مایل (120 کیلومتری) شمال غرب از لیتل راک.

در سال 1999 دادگاه دادستان گفت: Kehoe و لی به سرقت اسلحه و 50.000 دلار به صورت نقدی از Muellers به عنوان بخشی از طرح خود برای ایجاد یک سفیده-تنها ملت است.

دادستان گفت: Lee و Kehoe ناتوان از Muellers و سوال سارا در مورد جایی که آنها می تواند پیدا کردن پول و مهمات. سپس آنها با استفاده از بی حس کردن اسلحه در قربانیان مهر و موم شده کیسه زباله با نوار مجرای در سر خود را به آنها را خفه ضبط سنگ به بدن خود و رها کردن آنها در نزدیکی یک شاخه فرعی رودخانه.

ایالات متحده دادگاه منطقه قاضی قرار داده و نگه دارید و بر روی لی اعدام در روز دوشنبه بیش از نگرانی از زندانیان محکوم به اعدام در چگونه اعدام شد انجام شود و یک دادگاه تجدید نظر تایید کرد اما دادگاه عالی لغو آن است. که تاخیر آمد و پس از یک دادگاه تجدید نظر در روز یکشنبه لغو برگزاری در محل قرار داده در هفته گذشته پس از قربانیان و بستگان و استدلال آنها می تواند قرار داده در معرض خطر بالا برای coronavirus اگر آنها تا به حال به سفر برای شرکت در اعدام.

لی اعدام شد و پس از آن مجموعه را به اتفاق می افتد در 4 p. m. EDT اما در آخرین دقیقه سوال حقوقی مطرح شد توسط خود وکلا. وزارت دادگستری گفت: این ثبت یک درخواست با دادگاه آن را به حالت مستقیم خارج اما از طریق رفت و با اعدام.

یک مارشال ایالات متحده برداشته سیاه تلفن داخل اتاق اعدام — یک اتاق کوچک مربع در داخل زندان با کاشی های سبز و ویندوز به دنبال در اتاق شاهد — و از او پرسید که اگر وجود دارد هر چیزی که مانع اعدام است. او گفت وجود ندارد و اعدام می تواند ادامه.

لی تا به حال oximeter پالس در یک انگشت از دست چپ خود را برای نظارت بر سطح اکسیژن و اسلحه خود را که تا به حال خالکوبی بودند در محدودیت. IV لوله ها بودند که از طریق یک پانل های فلزی در دیوار.

او نفس به شدت قبل از این دارو تزریق شد نقل مکان کرد ، به عنوان مواد مخدر بود که اداره او سرش را به اطراف نگاه کنید. در چند لحظه قفسه سینه خود بود دیگر در حال حرکت است.

لی در اجرای اتاق با دو مرد اداره زندانها عنوان "ارشد BOP مقامات" یک مارشال ایالات متحده و معنوی خود را مشاور توصیف یک زندان سخنگو به عنوان یک "Appalachian بت پرست وزیر." آنها و لی نمی پوشیدن ماسک.

یکی از مقامات ارشد زندان های مقامات در این اتاق اعلام کرد لی زمان مرگ و پرده بسته می شود.

دو دیگر فدرال اعدام های برنامه ریزی شده برای این هفته هر چند همچنان در انتظار نگه داشته در یک حقوقی جداگانه ادعا می کنند.

شده اند وجود دارد, دو وزیر خارجه در ایالات متحده از این بیماری همه گیر مجبور خاموش شدن ناگهانی در سراسر کشور در اواسط ماه مارس — یکی در تگزاس و یکی در میسوری با توجه به مجازات اعدام مرکز اطلاعات. آلاباما یکی بود در اوایل ماه مارس.

اعدام در سطح فدرال شده اند نادر و دولت قرار داده است به مرگ تنها سه متهم پس از بازسازی فدرال مجازات اعدام در سال 1988 — اخیرا در سال 2003 زمانی که لوئیس جونز اعدام شد برای 1995, آدم ربایی و تجاوز به عنف و قتل یک زن جوان سرباز است.

اگرچه تا به حال نشده است فدرال اعدام از سال 2003 وزارت دادگستری ادامه داد: برای تصویب مجازات اعدام تعقیب فدرال و دادگاه متهمان محکوم به مرگ است.

در سال 2014 پس از botched دولت اعدام در ایالت اوکلاهما باراک اوباما به کارگردانی وزارت دادگستری به انجام یک بررسی گسترده از مجازات اعدام و مسائل اطراف آن تزریق کشنده مواد مخدر.

دادستان کل گفت: در ماه ژوئیه گذشته به مرور تکمیل شده است اجازه می دهد اعدام را از سر گرفت. او تایید روش جدید برای تزریق کشنده که جایگزین سه داروی ترکیبی که قبلا مورد استفاده در فدرال اعدام با یک داروی پنتوباربیتال. این شبیه به روش مورد استفاده در چندین ایالت از جمله گرجستان میسوری و تگزاس.

تعداد خارجه کاهش یافته است به طور پیوسته از سال 2003 فدرال اعدام با توجه به اطلاعات وارد شده توسط اام مرکز اطلاعات. متحده قرار داده و به اعدام 59 نفر در سال 2004 و 22 در سال 2019.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان علامت شرمن و کالین طولانی در واشنگتن و مایکل تارم در شیکاگو کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de