چیزی که درباره حلقه شنا بادی نمی دانید ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید هزینه داشته باشد

دیگر نهنگهای بیدندان کهن که از دوره اولیگوسن در کارولینای جنوبی یافت شدهاند نیز دندانها و جمجمه کمابیش شبیه ب

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

دیگر نهنگهای بیدندان کهن که از دوره اولیگوسن در کارولینای جنوبی یافت شدهاند نیز دندانها و جمجمه کمابیش شبیه به لانوستوس و نیز سینوسهای پیراصماخی بزرگ بدون سینوس تریگویدی داشتند. جمجمه این جانور نیز شباهت زیادی به دلفینها دارد. بیشترین عمر نهنگهای قاتل نر ۶۰ سال است ولی در مادهها این میزان به ۹۰ سال میرسد. در چاپ ۱۹۱۱ دانشنامه بریتانیکا آمدهاست، «امروزه بالاترین مقامهای انگلیس، هجیکردن تایر به صورت ‘tyre’ را پذیرفتهاند، ولی در آمریکا این شیوهٔ هجی کردن ناشناخته است.» در فواید انگلیسی مدرن فالر در سال ۱۹۲۶ گفتهشده «از نظر ریشهیابی واژهٔ تایر، هیچ اشکالی در هجی کردن آن به صورت tyre وجود ندارد، هرچند دلیلی برای کاربرد این هجی نو نیست.» در طول سده بیستم tyre به عنوان فرم استاندارد هجی کردن تایر در زبان انگلیسی برتانیایی برگزیده شد. لاستیکهای هواپیما برای فرود روی زمین آسفالت طراحی شدهاند و برای میرایی شوک ناگهانی فرود با چرخهای آنها سازگارند. برخی از لاستیکهای صنعتی جامد یا پر از کف هستند. هم تولید شده است که باعث شده تا شما بتوانید از محصولات بادی خلاقانه اینچنینی هم استفاده کرده و لذت ببرید. برخی از لاستیکهای برفی گل میخهای فلزی یا سرامیکی دارند که از لاستیک بیرون میزنند تا باعث افزایش کشش روی برف یا یخهای سخت شوند.

This c ontent w as gen​erated by G SA Conte nt Gen er ator D᠎emov ersion!

لاستیکهای سازگار با آبوهوای زمستانی برای رانندگی در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد (۴۵ درجه فارنهایت) بهینه شدهاند. هرچند، در انگلستان در قرن ۱۹، هجی کردن به صورت tyre برای تایرهای بادی رواج یافت. نگه داشتن نفس برای جانوران زنده بسیار خطرناک است و به صورت عادی منجر به کمبود اکسیژن، افزایش کربن دیاکسید، و در نهایت خفگی میشود. از میان این ورزشکاران همین تیمها ماهرین آن برای انجام رقابتها عازم کشورهای بلغاریا، چکسلواکی، مجارستان، تاجکستان و ازبکستان گردیدند. بیشتر آنها از نوع شعاعی هستند. این نوع لاستیکها در برف و باران از لاستیکهای خیابانی بهتر اند و در یخ، سنگ و شن و ماسه "خوب" درجهبندی میشوند. آنها با درجهبندی سرعت برای خودروهای گوناگون مانند (شروع از پایینترین سرعت تا بالاترین) دستهبندی میشوند: لاستیکهای زمستانی، لاستیکهای کامیون سبک، لاستیکهای ردهپایین خودرو، سدانها و وانتها، سدانهای ورزشی و خودروهای با کارایی بالا. لاستیکهای سنگین برای بارکشها و کشندههای بزرگ و اتوبوسها دارای گونههای مختلف هستند و بارهایی را در بازه ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم بر روی چرخ محرک حمل میکنند. لاستیکهای چهارفصل به گونه ای طراحی شدهاند که دارای کشش مناسب در جادهها هستند، اما دارای ویژگیهای خوشصدا و گیرایی برای رانندگی در بزرگراه هستند. اسلایسهای مسابقهای برای بیشتر کردن برخورد با روسازی روکش ندارند و لاستیکهای بارانی شیارهایی برای بیرون انداختن آب دارند تا از خیسشدن پیشگیری شود.

لاستیکهای هواپیما ممکن است در فشارهایی بیش از ۲۰۰ پوند بر اینچ مربع کار کنند (۱۴ بار؛ ۱۴۰۰ کیلو پاسکال). کامیونها و بارکشهای سبک و میانه بارهایی را در بازه ۱۱۰۰ تا ۳٬۳۰۰ پوند (۵۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرم) روی چرخ محرک حمل میکنند. لاستیکهای سبک برای خودروهای مسافری، بارهایی را در بازه ۵۵۰ تا ۱۱۰۰ پوند (۲۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم) روی چرخ محرک حمل میکنند. بیشتر لاستیکهای دوچرخه از نوع کلینچر و دارای مهره ای هستند که به لبه چرخ فشار میآورند. برای بهرهوری در وزن و فضای مورد نیاز، آنها بهطور میانگین نسبت به وسیلهای که پشتیبانی میکنند کوچک هستند. لاستیکهای دوچرخه ممکن است برای سوار شدن در جادهها یا زمینهای بهبود نیافته طراحی شده باشند و ممکن است روی وسایل نقلیه با بیش از دو چرخ سوار شوند. اگرچه هیدروپلانینگ یکی از نگرانیهای لاستیکهای هواپیما است، اما آنها معمولاً دارای شیارهای شعاعی هستند و هیچ شیار جانبی یا جرعه ای ندارند.

لاستیکهای لجن زار دارای آج ژرفتر و بازتری برای چسبندگی خوب در گل و لای هستند نسبت به لاستیکهای چهارفصل، اما کارکرد کمتری در روسازی دارند. لاستیکهای صنعتی از وسایل نقلیهای مانند لیفتراک، تراکتور، بیل مکانیکی، غلتک جاده و لودر پشتیبانی میکنند. بخشی که در یک لحظه مشخص با جاده در تماس است، وصله تماس است. لاستیکهای بیراههرو یا آفرود در خودروهای ساختمانی، دستگاههای کشاورزی و جنگلداری و سایر کاربردهایی که در زمینهای نرم انجام میگیرد به کار میروند. لاستیکهای کامیون دارای گونههای مختلفی هستند که شامل «کمرخ» با فاق ۷۰ تا ۴۵٪، «پایه گسترده» برای خودروهای سنگین و تایر «فرا تک» میباشد. در واقع حلقه شنا بادی دارای مدل های شورتی برای کودکان بوده که در ایمن ترین و راحت ترین حالت ممکن کودک شما می توانید داخل این محصولات قرار گیرد. به دیگر سخن، چرخی که تایر دارد، چرخ پوشیده (رخت پوشیده) است. این تورها هر سال جان بسیاری از دلفینهایی را میگیرند که یا در حال شنا به دام آنها افتاده یا در هنگام دزدیدن ماهی از این تورها ناخواسته گیرشان افتاده باشند. در این مقاله روش رایج بهینهسازی چرخ، خم کردن دو میله (که به آنها تایر گفته میشود) معرفی شده بود، که با آن میلهها تسمه ساخته میشد و سپس آنها را به چرخ پیوند میزدند؛ ولی همچنین در این مقاله اشاره شده بود که بهتر است به جای میلهها، از نوارهای آهنی که به آنها «چرخ پهن» گفته میشود استفاده شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن