Omicron در شهرهای بزرگ خواهد بود، اما با علائم خفیف: رئیس سابق موسسه CSIR


طبق گفته WHO، اولین عفونت تایید شده شناخته شده با B.1.1.529 از نمونه جمع آوری شده در 9 نوامبر سال جاری است.

حیدرآباد: به گفته یک کارشناس بهداشت، واکسن‌های ضد کووید-19 که در هند تجویز می‌شود، در مبارزه این کشور با نسخه جدید ویروس Omicron مؤثر بوده و برای شهروندان واکسینه‌شده سپری خواهد بود.

دکتر راکش میشرا، مدیر مؤسسه ژنتیک و جامعه تاتا و رئیس سابق شورای مرکز تحقیقات علمی و صنعتی – مرکز زیست شناسی سلولی و مولکولی، در گفتگوی اختصاصی با ANI، در مورد اثربخشی ایمنی هیبریدی صحبت کرد. که ایمنی هیبریدی در برابر نوع جدید موثر خواهد بود. تایید علمی این چیزها در حال وقوع است. مردم برای ایجاد شبه ویروس ها و این چیزها در آزمایشگاه ها و آزمایش ها آزمایش هایی انجام می دهند. بنابراین فکر می کنم حدود 10 روز، دو هفته طول می کشد. اما احساس من این است که باید محافظ باشد، شاید کمی کمتر، اما مطمئناً واکسن بسیار مفید خواهد بود.”

سه نوع ایمنی در برابر ویروس عبارتند از: مصونیت طبیعی ناشی از عفونت، مصونیت در برابر واکسن های ناشی از واکسن ها و ایمنی ترکیبی که در آن فردی که قبلاً آلوده شده است نیز واکسینه می شود.

دکتر میشرا بیشتر تأثیر ایمنی هیبریدی بر جمعیت واکسینه شده را توضیح داد و گفت که احتمالاً همراه با واکسن های هندی از افراد محافظت می کند.

“من معتقدم این اتفاق می افتد اگر مردم عفونت های طبیعی و واکسیناسیون داشته باشند. حداقل در شهرهای بزرگ، شاید افراد بیشتری آگاهانه یا ناآگاهانه به این عفونت مبتلا شده باشند زیرا بدون علامت هستند. تعداد قابل توجهی مصونیت هیبریدی خواهند داشت. وی گفت: اگرچه مطالعه روی ایمنی هیبریدی مربوط به واکسن mRNA است، اما دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم واکسنی که ما با کوویشیلد و کواکسین داشتیم همان مزیت ایمنی هیبریدی را در افراد آلوده نخواهد داشت.

دکتر میشرا در پاسخ به درخواست گزارش موارد Omicron در هند به عنوان زنگ خطری برای این کشور، گفت که همه گیری هنوز تمام نشده است و باید همه اقدامات احتیاطی انجام شود، حتی اگر کشور در برابر ویروس قوی بود. تعداد زیادی واکسیناسیون پس از آن انجام شد. موج دومی که در آوریل 2021 به هند رسید.

“این یک زنگ بیدارباش است که بدانیم این همه گیری هنوز تمام نشده است. و اینکه ما در موقعیت قوی با این میزان سرم مثبت و واکسیناسیون قرار داریم و سیستم سلامت ما نسبت به موج اول یا موج دوم بسیار فعالتر است، بنابراین در موقعیت بسیار قوی هستیم، اما نباید او گفت: «ما با بی احتیاطی و به مشکل خوردن مزیت خود را هدر می دهیم.

این مسئولیت بر عهده مردم است و مردم باید با دولت کار کنند و واکسینه شوند و دولت باید تحقیقات خود را به طور عمده ادامه دهد تا میزان شیوع آن مشخص شود و اگر گزینه های جدیدی ظاهر شود یا همان گزینه در برخی جاها وجود داشته باشد، این امر انجام خواهد شد. مسری تر بنابراین، شما می توانید مقداری کنترل داشته باشید، اما هیچ راهی برای جلوگیری از گسترش یک گزینه از یک کشور به کشور دیگر وجود ندارد. وی افزود: این قبلا گسترش یافته است.

این متخصص در مورد علائم قابل ردیابی Omicron گفت: اغلب افراد ممکن است بدون علامت باشند یا علائم خفیف تری داشته باشند و بنابراین Omicron را به عنوان یک سرماخوردگی معمولی گمراه کنند.

«ما دو و چند مورد دیگر پیدا کرده‌ایم، همه در چند روز گذشته، اما چقدر دنباله‌بندی کرده‌ایم؟ اگر 100 درصد ترتیب دهیم، می توانید مطمئن شوید که چند نفر آن را دارند یا ندارند. از آنجا که ما نمی توانیم همه آنها را توالی کنیم، حتی نمی توانیم همه آنها را که بسیاری از مردم فکر می کنند بدون علامت هستند و منتشر می شوند، فهرست کنیم. بنابراین مشکل این عفونت است که اکثر افراد 70 تا 80 درصد در صورت انتشار و سردرگمی با سرماخوردگی هیچ علامتی نخواهند داشت. شدت علائم کمتر است. بنابراین مردم آن را با یک سرماخوردگی اشتباه می گیرند زیرا هیچ مشکلی برای از دست دادن بو یا اکسیژن وجود ندارد. این عفونت در تمام شهرهای بزرگی که مردم در حال حاضر به آنجا سفر کرده اند وجود خواهد داشت، زیرا اگر فردی با فردی با سابقه سفر تماس نداشته باشد، به این معنی است که در جامعه شیوع پیدا می کند.

دکتر میشرا همچنین گفت که Omicron می تواند عفونی تر از نوع دلتا باشد که در اوایل سال جاری منجر به موج دوم در هند شد. با این حال، او معتقد است که این ویروس کمتر علامت دار است، نشانه خوبی است.

“این از دلتا مسری تر است. پس باید این اتفاق بیفتد. اما ما نباید نگران این چیزها باشیم. خوب است که کمتر علامتی داشته باشد. و ما در موقعیت خوبی هستیم که فکر می کنم هند شاید قوی ترین موقعیت بدون سرم مثبت باشد، یا در واقع واکسیناسیون در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. اکثر مردم واکسینه می شوند. ما باید عجله کنیم و بیشتر مردم را واکسینه کنیم. اما مردم نیز باید همکاری کنند و از ماسک استفاده کنند تا بتوان این ویروس را بیشتر کنترل کرد. وقتی در موقعیت قوی هستیم نباید تا این حد ببازیم. با پوشیدن ماسک و واکسن زدن قوی تر باشید.»

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار Omicron، پوشیدن ماسک، شستن مرتب دست‌ها و واکسینه شدن را به عنوان «مهم‌ترین» راه‌های جلوگیری از انتشار ویروس پیشنهاد کرد.

«هیچ قدم جدیدی وجود ندارد که شما مجبور باشید به غیر از همین مراحل انجام دهید: ماسک زدن، اجتناب از تعامل در داخل خانه، واکسینه شدن. کودکان به زودی واکسینه می شوند. و این وظیفه دولت است که تا حد امکان به آزمایش و تحقیق ادامه دهد.

«اگر افزایش ناگهانی داشته باشد، می‌توانیم این منطقه را حصارکشی کنیم، این بخش خاص از شهر را محدود کنیم تا به صورت منظم و نه در سطح ملی در این مورد کار کند، زیرا در جاهای مختلف وضعیت متفاوت است. و اگر این کار را انجام دهیم، نگاه کنید، من مشکل بزرگی را پیش‌بینی نمی‌کنم یا از چنین چیزهایی دست نمی‌کشم. اما کاری که ما باید انجام دهیم این است که مردم را فعال نگه داریم، اقتصاد را حفظ کنیم، مدارس را باز نگه داریم. همه این موارد تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که برای جلوگیری از شیوع، که مهمترین چیز برای آن ماسک است، با هم همکاری کنیم. استراحت یعنی شستن دست ها، اجتناب از تجمع فضای بسته. عدم انجام این کار به این معنی است که شما به ویروس کمک می کنید.

در همین حال، در هند، در مجموع چهار مورد Omicron تاکنون گزارش شده است: هر یک از گجرات، ماهاراشترا و دو مورد از کارناتاکا. اولین موارد Omicron در کارناتاکا گزارش شد. نسخه جدیدی از COVID-19 برای اولین بار در 25 نوامبر به سازمان بهداشت جهانی (WHO) در آفریقای جنوبی اعلام شد.

دکتر انوراگ آگراوال، مدیر موسسه CSIR برای ژنومیکس و زیست شناسی یکپارچه، دهلی نو، گفت که در صورت انجام اقدامات احتیاطی لازم، می توان از موج سوم احتمالی همه گیری ناشی از Omicron، نسخه جدید COVID-19 جلوگیری کرد.

اوایل روز جمعه، دکتر آنجلیک کوتزی، که ریاست انجمن پزشکی آفریقای جنوبی را بر عهده دارد و برای اولین بار به نسخه جدید کووید اشاره کرد، تاکید کرد که واکسن‌ها در این مرحله از افراد در برابر این بیماری محافظت می‌کنند، زیرا بدون در نظر گرفتن سن و بیماری‌های همراه، او می‌بیند که افرادی که در برابر کووید-19 تلقیح شده بودند، علائم خفیف تری را در هنگام آلوده شدن به Omicron نشان دادند.

طبق گفته WHO، اولین عفونت تایید شده شناخته شده با B.1.1.529 از نمونه جمع آوری شده در 9 نوامبر سال جاری بود.

در 26 نوامبر، WHO نسخه جدید COVID-19 B.1.1.529 را که در آفریقای جنوبی کشف شد، “Omicron” نامید. WHO Omicron را به عنوان یک “نگرانی” طبقه بندی می کند.

آخر


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر