درایوهای حالت جامد یا هارد دیسک؟

شما می توانید از هارد معمولی در سرورهایی استفاده کنید که سرویس های چندان با اهمیتی بر روی خود نداشته و یا بار کاری زیادی بر روی آن ها قرار ندارد. هاردهای سرور دارای تنوع زیادی هستند که بنابر ظرفیت و دور تقسیم بندی میشوند. بسته به برند تولید کننده، ظرفیت و نوع هارد سرور، قیمت انواع هارد سرور متفاوت هستند. این سوال احتمالا برای خیلی از ادمینهای مجازی سازی پیش آمده که چرا قیمت SSD ها اینقدر متفاوت هستش. وقتی این SSD ها با سرورهای پرولیانت hp استفاده شوند در چالشهای مربوط به بیگ دیتا مفید خواهند بود.

به همین دلیل بازارخرید هارد دیسک SAS در دهه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافت. هارد دیسک SAS جایگزین فناوری قدیمیتر Parallel SCSI میشود که اولین بار در اواسط دهه ۱۹۸۰ ظاهر شد. فالنیک در زمینه تعمیر سرور hp همراه شماست. HPE Hard Disk Driveها برای هر حجم کاری، کارایی را به همراه یکپارچگی داده و امنیت فراهم میکنند و کمترین هزینه را به ازای هر گیگابایت دارند.

این امنیت و کارایی ذکر شده را می توان اپلیکیشنهای mission-critical و I/O-intensive استفاده کرد. این در حالی است که IOPS برای دستگاههای ذخیرهسازی SAS با سرعت 10K نزدیک به ۱۲۰ در نظر گرفته شده. SAS مخفف Serial Attached SCSI است. این هارد مانند نسخه قبلی خود، از مجموعه دستورات استاندارد SCSI استفاده میکند. در عین حال، SAS جایگزین رابط قدیمی سرور یا همان SCSI میباشد. در سمت مقابل و برای درایوهای حالت جامد یا SSD عدد مربوط به IOPS بیشتر به کنترلر داخلی دستگاه و البته سرعت رابط حافظه بستگی دارد.

درایوهای SAS معمولا بسیار مطمئنتر از درایودهای SATA هستند. در نتیجه ، بسیاری از راه حل های ذخیره سازی هارد دیسک SAS شامل ترکیبی از درایوهای SATA مقرون به صرفه و درایوهای SAS با هارد سرور 10k عملکرد بالاتر است. یکی از ویژگیهای عملکرد اصلی مورد آزمایش قرار میگیرد، عمیلات دسترسی به صورت ترتیبی و تصادفی است که قبلا نیز به آن اشاره شده است. نام چینی آن آرایه افزونه دیسک های مستقل است که همان آرایه دیسک است که ما اغلب می گوییم.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هارد سرور 900 گیگ.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum vodafone mobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme