مهم ترین ویژگی های یک دختر خوب برای ازدواج

مشاوره ازدواج باعث شناسایی ضعف های رابطه زناشویی شده و آن ها را درمان میکند و علاوه بر آن کمک میکند نقاط قوت دو طرف بیشتر به چشم بیاید. این یک مکانیسم دفاعی است که به ما کمک می کند تا ترس ها ، نقاط ضعف ، خجالت و گناه خود را پنهان کنیم . نبودِ چنین مشکلاتی، خود با آسایش فکری و روانی خانواده ها و دختر و پسر همراه است. در درجه بعد، اجتماعی است که دختر و پسر در آن بزرگ شدهاند. در درجه اول، نزدیک بودن فرهنگ خانوادگی دختر و پسر، سبب میشود مشکلات اولیه ای که در زمان آشنایی خانواده ها وجود دارد، کمرنگ شود و یا حتی وجود نداشته باشد. این همان همکفو بودن است که دین اسلام نیز به آن اشاره داشته و آن را از ملاک های ازدواج موفق دانسته است. همانطور که گفتیم،شرایط روانی، لازمه یک ازدواج موفق است و باید قبل از ازدواج با فرد مورد نظرتان، روی خود کار کنید.

مشاوره ازدواج نجف اباد در این مقاله به این سؤال پاسخ داده می شود که مهمترین معیارهای ازدواج چیست؟ علایق مشترکتان چیست (چیز های ساده و پیچیده – غذا – لباس -خانه -ماشین و …) ؟ سؤال:سر دفتری طلاق های متعددی را جمع کرده تا پیش شاهد عادل بخواند. آزمایش ژنتیکی یا تشخیص پیش از تولد ، در صورت لزوم ، پیشنهاد دهند و درمان گوناگون یا راههای اداره و تدبیر جهت کاستن خطر بیماری را ذکر کنند. از آنجا که ازدواج عامل شکل گیری خانواده است و خانواده کانون اصلی تربیت و پرورش نسلها است، موفقیت در آن بسیار مهم است. مسلماً فردی که به لحاظ روحی و روانی سالم است نمیتواند با کسی که در این زمینه مشکلاتی دارد زندگی کند. مسلما افرادي که شباهتهاي بيشتري يا يکديگر داشته باشند، بهتر ميتوانند با يکديگر کنار بيايند اما اين به آن معني نيست افرادي که با يکديگر در زمينههايي اختلاف دارند، نبايد بههيچوجه با هم ازدواج کنند. و بعد با خودتان به طور مثبت حرف بزنید و فکر کنید. از آنجایی که ازدواج یک تصمیم است و در مدت نسبتا کوتاهی انجام می شود ولی به دنباله آ سالها زندگی مشترک در نار همسر و فرزندان تعریف می شود پس مسئله مدیریت و روابط بعد از ازدواج نیز حائز اهمیت است.

که به یک هدف مشترک دست پیدا کند مشاور این مسئله را به صورتی ارزیابی خواهد کرد. آیا هر دو در اجتماعی مرفه بزرگ شده اند که دسترسی به همه چیز هموراه به راحتی امکان پذیر بوده؟ تا سال 2004 بیش از 50% ازدواجها بین افراد حامل ژن معیوب تالاسمی در ایران کنسل شد و میزان تولد کودکان مبتلا به تالاسمی تا 80 % کاهش یافت. با توجه به رویکرد برای انجام تست روانشناسی نوع مشکلات شما به طور معمول سه تست مهم گرفته خواهد شد. اگر شما فردی بسیار رمانتیک و با احساسی هستید و وارد رابطه با کسی شده اید که صرفاً افکار منطقی داشته و هیچگونه عاطفه ای را نثار شما نمی کند، حتماً با کمبودهای عاطفی و روانی مواجه خواهید شد. چقدر حاضرید با هم صحبت کنید و نحوه برقراری ازتباط در افکار شما چگونه است ( صحبت کردن ، نوازش ، رابطه جنسی و …) ؟ برای زن می تواند شستو شو و اتو کردن لباس های همسرش باشد و برای دیگران می تواند یک کلمه زیبا یا یک جمله قشنگ باشد که این خود نیز نشانی از ابراز عشق است . ۷- بهترین راه برای پیدا کردن یک مشاور ازدواج خوب ، کمک گرفتن از تجربیات دیگران است .

تناسب روانشناختی، از ملاکهای انتخاب همسر شایسته از دیدگاه روانشناسان است. مهمترین ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسان، تناسب در بسیاری از زمینه ها است. مساله ای كه وجود دارد اين است كه حضور داشتن هر دو نفر (زوج و زوجه) براي صدور گواهي عدم امكان سازش لازم و ضروري است. شناختن معیارهای اصلی ازدواج، چه برای پسرها و چه برای دخترها لازم و ضروری است. سلامت روح و روان نه تنها از معیارهای پسران برای ازدواج است، بلکه برای دختران نیز مهم است. ملاکهایی نیز از دیدگاه روانشناسان وجود دارد که آن را میتوان ترکیبی از ملاک های اسلامی و آنچه که نیاز جامعه مدرن است دانست. برای افرادی که قصد ازدواج دارند، انتخاب همسر شایسته، یکی از مهمترین جنبههای زندگی محسوب میشود. با زندگی پر مشغله ، بسیاری از تعهدات و فرزندان برای مراقبت از زوجین می توانند خود را با زمان بسیار کمی برای یکدیگر پیدا کنند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تو مشاوره ازدواج چه سوالاتی میپرسن نی نی سایت لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر