ترکیب شیمیایی آن مشابه الکترود E310 بوده و فقط مقدار کربن آن کمتر و حداکثر 0.04درصد است . ترکیب شیمایی این الکترود مشابه E 308بوده وفقط در مقدار کربن موجود ترکیب جوش حاصل از آن کمی بیشتر از E308 است .مقدار کربن در حدود ۰.۰۸ – ۰.۰۴ % علاوه بر افزایش استحکام ، مقاومت در برابر خزش (creep) به ویژه در درجه حرارت های بالا را تا حدودی زیاد ارتقاء می بخشد . وجود 2.5 % مولیبدن در ترکیب فلز جوش حاصل ، ضمن افزایش مقاومت در برابر حرارت ، مقاومت به خزش آن را نیز تا حد قابل توجهی افزایش می دهد . لازم به ذکر است که بگوییم سیم جوش ها و شاخه های فولاد زنگ نزن در برند تاچ ولد به نام solinox شناخته می شوند. که هر کدام مزیت های خود را داشته و ممکن است برند های مختلف به جهت صرفه اقتصادی یا دستیابی به سختی ها و طول عمرهای مختلف از عناصر و ترکیبات کاربایدساز مختلفی استفاده الکترود استیل ضد سایش کند. برای خرید الکترود علاوه بر مواردی چون توجه به سطح کیفی طراحی قطعه، برند تولید کننده و قیمت، نوع خرید نیز مهم است. سیم الکترود، نوک و سوکت الکترود سه جز مهمی هستند که در زمان خرید باید به طراحی آن دقت شود.

الکترود ضد سایش ایساب پخش عمده الکترودالکترود مادهای رسانا است که از یک سو به بخش فلزی (مانند سیم مسی) و از سوی دیگر به بخش غیرفلزی (نیمهرسانا، الکترولیت و یا خلأ ) مدار الکتریکی متصل میشود و بین آنها ارتباط برقرار میکند. این یک فرآیند نیمه اتوماتیک و سریع است که در آن فلز پر کننده به صورت یک سیم از طریق یک تفنگ دائما به محل جوش تزریق می شود. الکترود استیل در مدلهای مختلفی تولید میشود که هر یک برای جوشکاری نوعی فلز خاص کاربرد دارد. در نتیجه یک جوش باریک، با کیفیت، قوی و سریع را ایجاد می کند. می توان گفت الکترود جوشکاری حکم چسب در این عملیات را دارد. این الکترود ، اغلب برای جوشکاری آلیاژهای با ترکیب مشابه کاربرد دارد واز مقاومت به خوردگی بسیار بالایی به ویژه در محیط های خورنده هالوژنه برخورد دار است . این روش جوشکاری که با نام MIG یا جوشکاری گاز خنثی- فلز نیز شناخته می شود، روشی بسیار ساده بوده که حتی جوشکاران مبتدی نیز قادر به انجام جوشکاری با این تکنیک می باشند.

مایع فوق جزو ملزومات جوش و برش می باشد که در محل های مختلف و قطعاتی که به هر نحوی در معرض پاششها و جرقه های حاصل از جوش و برش قرار دارند مورد استفاده قرار میگیرد تا سلامت و طول عمر مفید هر چه بیشتر قطعات را در برگیرد ، موارد مصرف آن شامل تورچهای جوشکاری ، قطعات فیکسچرها و کلیه ادواتی که در نزدیکی محل جوشکاری قرار دارند و حتی در برخی از فرآیندهای جوشکاری نیز بر روی خود قطعه کار به جهت جلوگیری از چسبیدن این پاششها و جلوگیری از عیوب ظاهری و یا متالوژیکی ایجاد شده در سطح و شبکه کریستالی فلز مبنا مورد استفاده قرار میگیرد. 1. تمرکز حرارت بالا به دلیل نوک تیز بودن الکترود که جوشکاری فلزات با هدایت حرارتی بالا را امکان پذیر می کند. مقدار کربن در این الکترود اغلب 0.04تا 0.08 درصد گزارش شده ، پس دارای استحکام کششی ومقاومت خزشی بالاتری به ویژه در درجه حرارت های بالا میباشد . فروش فله ای و به صورت عمده ی انواع الکترود ها در کشور ایران رونق بالا و چشم گیری دارد، زیرا که کاربرد این شئ در صنایع مختلف ضروری و لازم می باشد.

سیم جوش الکترود ضد سایش با این تفاوت که محصولات SOLINOX فاقد روکش بوده و از گاز محافظ جهت حفاظت از جوش استفاده می شود. استفاده از مایع آنتی اسپاتر که در ظروف شفاف و در حجم های مختلف قابل ارائه می باشد و در محل مصرف در ظروف افشانه پاش دستی بوسیله هوای موجود در محیط به قطعات مورد نیاز اسپری میگردد که حجم بالائی را در راندمان فنی وکیفی و همچنین صرفه جوئی چشمگیری را از نظر ریالی برای کارگاه ها و کارخانجات در بر دارد ، لذا شما دیگر پولتان را برای گاز بی مصرف که دارای خواص مخرب محیطی می باشد نمی پردازید و از مایع خالص با راندمان بالای حجمی در هنگام اسپری کردن استفاده می نمائید. این الکترود بدلیل وجود عنصر وانادیوم که وظیفه کارباید سازی را دارد طول عمر بالاتری را به فرآیند مقاومت سایشی به فلز جوش خواهد داد. چنانچه الکترود ها نسبت به نوع کار صحیح انتخاب نشوند ماکزیمم مقاومت و استقامت را در برا بر فساد تدریجی نداشته و در بعضی موارد باعث شکنندگی فلز نیز خواهند شد .البته استثناهایی نیز وجود دارد که برای انها الکترودها ی ویژه ای تهیه شده است .مانند اتصال قطعات برنج و چدن یا برنج و اهن به یکدیگر .