معمولاً کارفرماها از تولیدکنندگان محتوا این انتظار را دارند که پس از نوشتن متن، بتوانند آن را بر روی سایت نیز انتشار دهند. اگر علاقه داشته باشید تا یک برنامه شبیه به ورد در گوشی خود نصب کنید تا با آن بتوانید هم شروع به نوشتن کرده و هم ویرایش مختلفی بر روی محتواهای خود انجام دهید بهترین گزینه برای شما استفاده از برنامه تولید شده توسط کمپانی گوگل یعنی GOOGLE DOCS است. محتوا امروز، ابزار اصلی برای جنگ و رقابت در فضای آنلاین است. هنگامی که اینترنت جایگاه اصلی خود را بین مردم پیدا کرد، شغلهای مرتبط با آن کمکم رنگ و بویی تازه به دنیا بخشیدند؛ تا جایی که اگر تمام این مشاغل به یکباره اعتصاب کنند، دنیا با چالشهای جدیتر از کرونا مواجه خواهد شد. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، این شغل به صورت آنلاین است؛ به گونهای که اگر دسترسی اینترنت شما قطع شود و یا با قطعی برق مواجه شوید، کار شما لنگ خواهد ماند.

تولید محتوا لباس مردانه
ولی اگر فعلا قصد داشتن سایت ندارید بقیه مطلب را بخوانید. مثلا اگر فشن بلاگر هستید، مرتب از سلفی های آینه ای اتاق پذیرایی استفاده نکنید یا مرتب از پارک و حیاط خانه خود به تولید محتوا مشغول نشوید. مثلا اگر وب سایتی در زمینه توسعه فردی دارید می توانید ای بوک هایی در این زمینه تولید کنید و بفروشید. پس شما هم امروز شروع کنید که فردا دیر است… به چه دلیل این کار را شروع می کنید؟ توجه نکنید. اگر با جدیت کامل کار کنید میتوانید به نتایج خوبی برسید. تیمی که برای محتوا مورد نظر زحمت کشیده و پشتیبانی خوبی در هر زمانی که نیاز بوده برای ما ارائه داده. در واقع میتوان گفت که یکاستراتژی بازاریابی محتوا، در صورتی که به خوبی تدوین شده باشد، میتواند نتیجه چشمگیری برای کسب و کارها تولید محتوا فرادرس به وجود بیاورد. شبکههای اجتماعی در کنار دستاوردهای مثبت فراوانی که با خود به ارمغان آوردهاند، همانند سایر پدیدههای نوظهور، پیامدهای ناخوشایندی را نیز به همراه داشتهاند و مشکلات فراوانی از قبیل: اعتیاد اینترنتی، هرزهنگاری، انزواطلبی و نقض حریم خصوصی را برای جوامع بشری ایجاد کردهاند؛ امّا در میان آسیبهای گسترده شبکههای اجتماعی، آنچه بیشتر از همه در جوامع دینی و اصیل نمود پیدا کرده است، رخنه در فرهنگ و اعتقادات افراد جامعه دینی با هدف سلطه فرهنگی بر آنها میباشد.

یک محتوانویس علاوهبر اینکه یک کپیرایتر حرفهای است، باید تمام مطالبی که از منابع مختلف گردآوری کرده را، با قلمی روان و مخاطبپسند در کنار هم قرار دهد. هنگامی که یک کسب و کار نیاز مشتری را شناسایی کرده است، اطلاعات را می توان در قالب های مختلف، از جمله اخبار، ویدئو، مقاله های سفید، کتاب الکترونیکی، infographics، خبرنامه های الکترونیکی، مطالعات موردی، پادکست ها، راهنماهای چکیده، پرسش و پاسخ مقاله ها ارائه ، عکس ها، وبلاگ ها و غیره. این نویسندهها با تولید محتواهای یونیک و جذاب، باعث شدهاند تا بسیاری از سایتهای پربازدید نظیر دیجیکالا، ورزش 3 و غیره اکنون در صدر جدول الکسا باشند و ماهیانه از طریق تبلیغات، درآمد میلیاردی داشته باشند. طبق گفته گوگل، ترجمه کردن مطالب سایتهای مختلف به عنوان مطلب یونیک تلقی شده و هرگز کپی محسوب نمیشود. تولید کننده محتوا باید درباره عناوینی که برای نگارش به او میدهند، کاملاً اطلاعات کسب کند و جذابترین مطلب را بنویسد. محتوای ویدیویی روز به روز اهمیت بالایی پیدا می کند در وب سایت ها طبق گفته ی گوگل در سال 2020 محتوای ویدیویی 80% از کیفیت یک مطلب را نزد ربات های خزنده گوگل نشان می دهد. باید سعی کنید متن خود را بشکنید و برای هر قسمت یک زیرعنوان جداگانه و عکس به کار ببرید چون باعث بهتر خوانده شدن متن می گردد و کاربر متن شما بهتر درک میکند.

پس از آن که نظرسنجی انجام شد، می توانید نتیجه را به صورت گزارشی که برای مخاطب قابل دانلود باشد و یا به شکل اینفوگرافیک در آورده و به اشتراک بگذارید. به این صورت که تمامی کلمات کلیدی بازار هدف کسب و کار شما در قالب فایل اکسل آماده شده تا در فرآیند انجام پروژه استفاده شود. به عنوان مثال، در ابتدا قوانین سئو به این صورت بود که اگر از یک کلمه کلیدی در متن به طور پیدرپی استفاده میشد، موتورهای جستجو آن متن را به عنوان یک متن باکیفیت و سئو شده تلقی و در کوتاهترین زمان نشر میدادند. تولید محتوا که توسط حقوقی مشورت شده است یکی دیگر از تولید محتوای حقوقی است.به عنوان مثال ، برای معرفی مشتریان به مشاوران حقوقی سرقت ، تولید کنندگان محتوای حقوقی انواع مختلف سرقت ، مجازات هر جنایت و روند ردیابی پرونده را شرح می دهند. این برای آنکه در مورد اخبار صنعت خود بروز بمانید، بسیار مفید است. زیرا شما به عنوان یک نویسنده محتوا باید همیشه از اخبار روز دنیا مطلع باشید و مطالب خود را مطابق با جو حاکم بر جهان بنویسید؛ به گونهای که پس از وقوع یک حادثه تلخ، باید مطلبی را انتشار دهید که با هجمههای سنگین مخاطبین روبرو نشوید.