نهال گردو فرنور پیوندی دمای پایین تابستان نیز مناسب میباشد زیرا موجب می شود میوه ها به اندازه کافی پر شوند. نهال گردو فرنور پیوندی برای پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن، دمای ۳۳-۲۷ درجه سانتی گراد در طول چند هفته قبل از برداشت ضروری میباشد. گردوی فرنور پیوندی در رطوبت نسبی کم و دمای بالاتر از ۴۵ درجه سانتی گراد به گردو خسارت جدی وارد می شود. نهال گردو فرنور پیوندی در تابستان در معرض دمای ۵۰-۴۲ درجه سانتی گراد (به طور متوسط ۴۵ درجه سانتی گراد) و رطوبت کم قرار بگیرد، پوست سبز آن دچار آفتاب سوختگی شده و مغز آن سیاه و چروکیده می شود و گاهی مواقع میوه ها پوک می شوند. اینکه در هر منطقه ای از آب و هوا چه نهال گردویی، مناسب می باشد موضوع این مقاله می باشد که در ادامه به معرفی خرید انواع نهال گردو؛ مناسب مناطق سردسیری و گرمسیری می پردازیم و یا به معرفی ارقام نهال گردو جدیدی مانند : نهال گردو ایتاکا یونانی ، نهال گردو پورتوریکو و .. می پردازیم .

خرید و فروش نهال گردو به همین دلیل است که اغلب کسانی که به فکر فروش محصولات باغ خود هستند، ارزش اقتصادی نهال گردو را دستکم نمیگیرند و به دنبال خرید و پرورش نهال گردو هستند. از این رو برای چیدن میوه های آن دچار مشکل نمی شوید و به راحتی می توانید محصولات آن را برداشت نمایید. یکی از مهمترین بیماری های شایع درخت گردو سجنو؛ بیماری بلایت است که در اثر آن لکه های سیاه روی برگ و محصولات درخت مشاهده می گردد. خرید نهال گردو ژنوتیپ خوشه ای معروف به اسرائیلی از معتبرترین نهالستان کشور رویال نهال بدون هر واسطه ای به صورت مستقیم یکی از دغدغه هایی است که مشتریان با آن روبرو هستند که این نهالستان با ارسال نهال گردو با کیفیت و استاندارد از طریق پایانه مسافربری برای باغداران و مشتریان گرامی در سراسر کشور این مهم را فراهم نموده است.

نهال گردو تراریخته
گردو فرنور پیوندی پیوندی یکی از مهمترین مورد کشت در کالیفرنیا است و یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام نهال گردو در جهان محسوب می شود. نکته: ارقام پایه کوتاه نظیر: نهال گردو سجنو برای کشت متراکم مناسب هستند؛ چرا که در صورت رشد کامل درخت نیز، ارتفاع زیادی نخواهند داشت. بهتر است بدانید که نهال گردو سجنو، مقاومت زیادی در برابر بیماری ندارد و در صورت مشاهده بیماری باید در کمترین زمان ممکن به مقابله با ان بپردازیم. به علت زودتر باز شدن گل های نر نسبت به گل های ماده، این رقم می بایست همراه با ارقام گرده افشان مکمل کاشته شود؛ به این صورت که به ازای هر 15 نهال گردو سجنو، 2 اصله نهال گرده افشان کاشته می شود تا کیفیت محصول دهی باغ افزایش یابد. رشد نهال به صورت نیمه راست بوده و برای کاشت در ارتفاعات 500 تا 1500 متر از سطح دریا مناسب می باشد، در صورت افزایش ارتفاع با کاهش عملکرد این رقم مواجه خواهیم شد.

نحوه ی ابیاری نهال گردو
نهال گردو سجنو رقمی است که دیرگل بوده و برای کاشت در مناطق سردسیر با یخبندان های شدید، مناسب می باشد؛ این رقم پایه کوتاه و زود بازده است. قیمت نهال گردو فرنور پیوندی میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت. نکته جالب این نهال گردو این است که گردوی آن ها در زمانی که کاملا رسیده است با ترک کردن پوست سبز رنگی که دور تا دور آن را پوشش داده است به پایین می افتد. درخت گردوی صادراتی پیوندی گلدانی نیز مانند سایر میوه های مناطق معتدله ، در زمستان به مقدار سرمای معینی نیاز دارد تا خواب آن برطرف شود که به این ترتیب در بهار رشد رویشی و گلدهی نامنظم شده و به تأخیر می افتد و این موجب کاهش محصول و خشک شدن سرشاخه ها می شود.

نهال گردو خوشه ای چند ساله بار میدهداگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد چه زمانی نهال گردو بکاریم لطفا به بازدید از وب سایت ما.