کتاب دیجیتال

اتحادیه ناشران و کتابفروشان در تهران آماده است تا با ساماندهی فعالان این حوزه کتاب دیجیتال، از کلیه بسترها و سایت های فروش کتاب جلوگیری کرده و از سو of استفاده ناشران جلوگیری کند.
سکوهای فروش کتاب باید از اتحادیه ناشران و کتابفروشان پیروی کنند
هومن حسن پور ، رئیس اتحادیه ناشران و فروشندگان کتاب تهران ، در مصاحبه با خبرگزاری کتاب ایران (کتاب دیجیتال) ، با استناد به دادخواست اعتراض 700 کتاب فروش و ناشر فعال برای تخفیف غیرقانونی کتاب در فضای مجازی و شهرها ، گفت: این نامه کتاب دیجیتال به معاون وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی به مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال فرستاده شد تا راه حلی برای این مشکل تدوین کند.

وی افزود: در زمینه دیجیتال و فضای مجازی ، تعدادی از سیستم عامل ها تخفیف های نامتعارف ارائه کرده اند که manybooks شرایط کار را برای همکاران ما در بخشهای مختلف سخت و طاقت فرسا کرده است.

حسن پور گفت که ما در این زمینه مکاتباتی نیز با شورای عالی فضای مجازی داریم و از آنها خواسته ایم تا کتاب دیجیتال سیستم عامل های فروش کتاب را ملزم به پیگیری اتحادیه ناشران و کتابفروشان کنند. فرهنگ و دستورالعمل های اسلامی باید کارها را در این زمینه دنبال کنند و سپس ما از شورای عالی فضای مجازی خواستیم تا این موضوع را پیگیری کند.

وی با طرح این مسئله که ما برای فروش کتاب در فضای مجازی و به صورت بستر مشکلی نداریم کتاب دیجیتال، گفت: هرکسی که علاقه مند باشد می تواند پس از کسب مجوز از اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در فضای مجازی به فروش کتاب بپردازد اما کتاب دیجیتال برای یک بستر و سایتی برای ارائه کتاب بدون معیار و این وضعیت باید تنظیم شود.

حسن پور تأکید کرد: اتحادیه ناشران و فروشندگان کتاب در تهران آمادگی و توانایی پذیرش و عضویت در سیستم عامل ها و سایت های فروش کتاب را دارد ، به طوری که همه فعالان این حوزه می توانند با داشتن شناسنامه مشخص کار کرده و از سو abuseاستفاده ناشران کتاب دیجیتال جلوگیری کنند.

وی درباره مزایای اخذ مجوز از اتحادیه برای مخاطبان و مشتریان توضیح داد: وقتی شخصی مجوز اتحادیه bookboon را دارد ، در صورت تخلف کتاب دیجیتال ، مقابله با آن امکان پذیر است. به عنوان مثال ، او دیگر نمی تواند کتاب را بدون مجوز اتحادیه بفروشد و باید با اتحادیه هماهنگ شود.

حسن پور با بیان اینکه برخی سایت ها زمینه فروش کتاب های قاچاق و کتاب های تولید شده توسط آنها را فراهم کرده است ، ادامه داد: باید دلیلی وجود داشته باشد که دلالان سو advantage استفاده از این شرایط را کنار بگذارند و ناشران و کتابفروشان واقعی شوند. نه اینکه کتاب دیجیتال برخی ناشران ناشناس کتاب بفروشند.

وی تأکید کرد: اکنون اتحادیه این ظرفیت را دارد که هرکسی که می خواهد کتاب چاپ کند می تواند دانلود کتاب ورزشی مجوز کتبی یا الکترونیکی چاپ را بدست آورد و کتاب دیجیتال هیچ مانعی سر راه او نیست.

ایندکسر