دوروتی دین ارائه: گریه نکن در حالی که برش – ملی پیاز حلقه در روز 22 ژوئن – Mon, 15 Jun 2020 PST

چنگ زدن به یک چاقو و آماده برای ریختن اشک شادی به عنوان ما در حال برش تا پیاز ملی پیاز حلقه در روز است.

این همه آمریکایی های مورد علاقه است جشن سالانه در ژوئن 22, دادن ما کامل دلیل به شلاق تا خوشمزه, دسته, در خانه, حلقه های پیاز.

قطعه قطعه لایروبی و سپس سرخ شده, این, دستور, تولید, خوشمزه ترین و crunchiest حلقه های پیاز تا کنون. من اعتباری که به panko و مورد پسند ترکیبی از ادویه جات ترشی جات.

Panko ژاپنی به سبک خرده نان ساخته شده که از بدون خمیر نان سفید. این زمین به درشت تکه های بزرگ هستند که با روح و ترد. آنها اضافه کردن بافت فوق العاده و جذب کمتر روغن های سنتی, پودرهای سوخاری, نگهداری مواد غذایی ترد دیگر.

این panko است که چاشنی با یک addictively ترکیب خوشمزه از حلال نمک, فلفل, پودر سیر, فلفل قرمز و ادویه. افزایش عطر و طعم ترد بیرونی مکمل ظریف شیرینی پیاز بدون مسحور کننده آن است.

چاشنی panko است گذشته از چهار مرحله لایروبی فرایند مورد استفاده برای پوشش حلقه های پیاز. مشغول به کار در دسته های مونتاژ-خط و حلقه اول هستند آغشته به تخم مرغ را بشویید و سپس به آرامی لایروبی در آرد و سپس آغشته به تخم مرغ قبل از شستشو بودن پوشش داده شده در چاشنی panko.

آنها سپس سرخ کرده تا طلایی رنگ و خدمت گرم مورد علاقه خود را با شیب.

در حالی که chowing را بر روی یک صفحه گرامافون به تنهایی بسیار تشویق آنها به خوبی بر روی و یا در کنار همبرگر یا ساندویچ.

به reheat آنها را جست و خیز مایکروویو و استفاده از فر. در 400 درجه به مدت 10 دقیقه آنها را فقط به عنوان ترد به عنوان یک تازه ساخته شده دسته ای. و به عنوان یک جایگزین برای سرخ کردن می توان آنها را پخته. فقط خط آنها را بر روی یک ورق پخت و آنها را در یک پوشش کامل از اسپری پخت و پز (که کمک می کند تا آنها را به قهوه ای و ترد) و پخت در 425 درجه به مدت 15-20 دقیقه عطف در نیمه راه از طریق تا زمانی که طلایی رنگ شود.

هر کدام از انواع پیاز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای این دستور غذا. من ترجیح می دهم شیرین و پیاز را نرم و طعم شیرین به علاوه آنها باید لایه ای ضخیم که مناسب برای برش را به حلقه. پیاز سفید بیشتر تند و تیز در عطر و طعم در حالی که پیاز زرد باید یک تعادل خوب تیز و شیرین و دلپذیر کردن دیگر آنها را طبخ.

این دستور نیز می تواند مورد استفاده برای ایجاد سرخ شده, ترشی. پت فقط آنها را خشک قبل از لایروبی آنها.

حلقه های پیاز

روغن برای سرخ کردن

1/2 فنجان آرد همه منظوره یا بیشتر در صورت نیاز

2 عدد تخم مرغ

1/2 فنجان شیر

2 فنجان panko

1 قاشق چای خوری ادویه ایتالیایی

1/2 قاشق چای خوری پودر سیر

1/2 قاشق چای خوری فلفل قرمز

1 قاشق چای خوری نمک کوشر

1/4 قاشق چای خوری فلفل

1 بزرگ زرد پیاز شیرین خرد شده به 1/2 اینچ ضخامت حلقه

برای خدمت: سس گوجه فرنگی در مرتع پرورش احشام و یا شیب مورد نظر

پیش گرم کردن در حدود 1 1/2 اینچ از روغن را در یک ماهی تابه روی حرارت متوسط یا حرارت سرخ کن به 375 درجه است.

راه اندازی خود را بردنج ایستگاه با سه کاسه. اضافه کردن آرد به یک کاسه است. در کاسه دوم, ماهوت پاک کن زدن با هم تخم مرغ و شیر. و در سومین کاسه ترکیب panko و ادویه.

در خط مونتاژ سبک کار در دسته های شیب حلقه های پیاز را به تخم مرغ را بشویید و سپس به آرامی لایروبی آنها را در آرد دادن بیش از حد و سپس شیب آنها را دوباره به تخم مرغ قبل از شستشو پوشش آنها را در چاشنی panko مخلوط.

در دسته دو به سه, سرخ کردن پیاز حلقه تا زمانی که قهوه ای طلایی و ترد 1 به 1 1/2 دقیقه در هر طرف. تخلیه روی حوله کاغذی.

خدمت گرم با شیب انتخاب.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de