نیویورک – Larry Kramer نمایشنامه نویس که صدای عصبانی و قلم مطرح تئاتر’ آگاهی در مورد ایدز و roused هزاران مبارز تظاهرات در اوایل سال از این بیماری همه گیر در 84 سالگی درگذشت.

لایحه گلدشتاین یک نویسنده بود که کار بر روی یک بیوگرافی از Kramer تایید این خبر به آسوشیتد پرس. کرامر شوهر, دیوید, Webster, نیویورک تایمز گفت که Kramer درگذشت جمعه از ذات الریه.

“ما باید از دست یک غول از یک مرد که ایستاده بود تا برای حقوق همجنسگرایان مانند یک جنگجو. خشم خود را مورد نیاز بود در زمانی که گی مردان مرگ و میر به بیماری ایدز شد و نادیده گرفته شده توسط دولت آمریکا گفت:” التون جان, در بیانیه ای.

کرامر نوشت که “قلب سالم” و تاسیس ایدز ائتلاف به از بند باز کردن قدرت و یا عمل می کنند تا خود را از دست داده عاشق به سندرم نقص ایمنی اکتسابی در سال 1984 و بود خود را با این ویروس آلوده. او همچنین دچار هپاتیت B و دریافت یک پیوند کبد در سال 2001 به دلیل این ویروس تا به حال باعث نارسایی کبد.

او نامزد دریافت جایزه اسکار برای فیلمنامه برای فیلم “زنان عاشق” در سال 1969 اقتباس از D. H. Lawrence رمان. آن را ستاره دار Glenda Jackson, که برنده اولین اسکار برای عملکرد خود را.

او همچنین نوشت: 1972 فیلمنامه “از دست افق” رمان “زدن” و نمایشنامه “Sissies’ دفترچه” “مبلمان منزل” “فقط بگو نه” و “سرنوشت من” بود که فینالیست برای جایزه پولیتزر در سال 1993.

اما برای سال های بسیاری از او بهترین و شناخته شده برای خود را عمومی مبارزه برای تضمین پزشکی درمان پذیرش و حقوق مدنی برای افراد مبتلا به ایدز. او با صدای بلند گفت: هر کس که همجنسگرا بود دست و پنجه نرم کردن با طاعون.

مراسم تجلیل از انجمن هنرهای آب گرفتگی در روز شنبه با Lin-مانوئل میراندا در توییتر گفت: “چیزی فوق العاده ای نویسنده, آنچه یک زندگی است.” Dan Savage نوشت: “او دستور داد ما را به عشق خود و به یکدیگر و به مبارزه برای زندگی ما است. او یک قهرمان بود.”

در سال 1981 زمانی که ایدز تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است به دست آورد و نام خود را و تنها چند ده نفر تشخیص داده شده بود با آن کرامر و یک گروه از دوستان خود در شهر نیویورک تاسیس گی, سلامت مردان, بحران, یکی از اولین گروه در این کشور را به آدرس این بیماری همه گیر.

او تلاش برای از خواب بیدار شدن جامعه همجنسگرا با سخنرانی ها و مقالات مانند “1,112 و شمارش” منتشر شده در روزنامه ها در سال 1983.

“ما وجود ادامه به بر روی این زمین در خطر است,” او نوشت. “مگر ما مبارزه برای زندگی ما نخواهد مرد.”

اواخر نگار شیدا Shilts در بهترین فروش حساب ایدز “و باند بازی در” به نام آن مقاله “inarguably یکی از تاثیر گذار ترین آثار, دفاع, روزنامه نگاری از دهه” و اعتبار آن با “متبلور این بیماری همه گیر به یک جنبش سیاسی برای جامعه همجنسگرا.”

کرامر زندگی می کردند به دیدن ازدواج همجنس بازان واقعیت – ازدواج خود را در سال 2013 – اما هرگز استراحت. “من متاهل هستم” او گفت: AP. “اما این تنها بخشی از, که در آن ما هستند. ایدز هنوز decimating ما و ما هنوز هم لازم نیست که تحت حمایت قانون است.”

کرامر تقسیم با GMHC در سال 1983 پس از دیگر اعضای هیئت مدیره تصمیم به تمرکز بر روی ارائه خدمات پشتیبانی به افراد مبتلا به ایدز. آن باقی مانده است یکی از بزرگترین ایدز-گروه خدمات در کشور است.

پس از خروج GMHC, Kramer نوشت: “قلب سالم” است که در آن یک جوان خشمگین نویسنده – و نه بر خلاف Kramer خود – جنگ سیاستمداران جامعه رسانه ها و دیگر, گی رهبران را توجه به بحران است.

این بازی برای اولین بار در تئاتر عمومی در مارس 1985. آسوشیتد پرس درام منتقد مایکل Kuchwara آن را به نام یک “عصبانی اما قانع کننده کیفرخواست از یک جامعه به عنوان به خوبی به عنوان یک خرده فرهنگ برای عدم پاسخ کافی به فاجعه است.”

احیای در سال 2011 تقریبا جهانی مورد ستایش منتقدان به دست آورده و بهترین احیای تونی. دو بازیگر از آن – Ellen Barkin و John Benjamin Hickey – همچنین برنده Tonys. جو Mantello بازی شخصیت اصلی ند هفته alter ego از Kramer.

“من بسیار نقل مکان کرد که در آن نقل مکان کرد و بسیاری از مردم او گفت:” در آن زمان است. کرامر اغلب ایستاده بود در خارج از تئاتر عبور از آگهی درخواست جهانی برای اقدام علیه HIV/ایدز است. “لطفا می دانم که ایدز در سراسر جهان است طاعون. لطفا می دانم که هیچ درمانی وجود دارد ،

این بازی تبدیل شده بود به یک تلویزیون فیلم برای HBO در سال 2014 با بازی Mark Ruffalo, Jonathan Groff, Matt Bomer, Taylor Kitsch, Jim Parsons, Alfred Molina, جو Mantello و جولیا رابرتز. آن برنده امی برای بهترین فیلم. کرامر ایستاده بود روی صحنه در زمستان سنگین و لباس به عنوان تندیس ارائه شد به مدیر رایان مورفی.

1992 بازی “سرنوشت من” در ادامه داستان هفته از “عادی قلب است.” هفته در بیمارستان به صورت تجربی ایدز درمان نشان دهنده گذشته بویژه رابطه اش را با خانواده اش. پدر و مادر و برادر به نظر می رسد به عمل کردن آنچه اتفاق افتاده در گذشته به عنوان جوان ند که در برابر کار خود.

در سال 1987 Kramer تاسیس کنند تا این گروه که معروف شد برای برگزاری نافرمانی مدنی در مکان هایی مانند مواد غذایی و دارو, بازار بورس نیویورک و Burroughs-خوش آمدید Corp. ساز رئیس ضد ایدز داروی AZT.

عمل کردن تظاهرات کمک به متقاعد کردن FDA به سرعت تایید داروهای جدید و Burroughs-خوش آمدید به کاهش قیمت آن برای AZT. او همچنین مبارزه – و بعد آشتی – با دکتر Anthony Fauci های دیرین مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی است که منجر به پاسخ ملی به coronavirus بیماری همه گیر.

“این بسیار غم انگیز روز. آن را عبور از آیکون” Fauci گفت: آسوشیتد پرس گفت که او خوشحال است که او می خواهم به تازگی به حال یک شانس برای آخرین تماس تلفنی با Kramer.

“من تا به حال بسیار طولانی و پیچیده است و در نهایت فوق العاده در رابطه با او در طول بیش از سه دهه” Fauci گفت. “ما از دشمنان برای آشنایان به دوستان واقعا دوستان عزیز.”

کرامر به زودی واگذار نقش رهبری را در عمل و به عنوان پشتیبانی برای تحقیق ایدز افزایش پیدا کرد برخی از زمینه های مشترک با مقامات بهداشتی آنها عمل تا به حال به تلخی انتقاد قرار داد.

کرامر هرگز نرم فوریت خواسته های خود را. در سال 2011 او کمک بنیاد آمریکایی برای حقوق برابر کوه خود را به بازی “8” در برادوی در مورد نبرد قانونی بر ازدواج همجنسگرایان در کالیفرنیا است.

“این یک چیز خوب است که من به نظر می رسد به دست آورد به طور تصادفی به این اعتبار از همه ترس از صدای من,” او گفت: AP در سال 2015. “بنابراین من شنیده ام که آیا این تغییرات هر چیزی یا نه.”

یکی از آخرین پروژه های عظیم دو جلد “مردم آمریکا” که وقایع تاریخ از مردم در آمریکا و در زمان دهه به نوشتن.

“من فقط فکر می کنم این خیلی مهم است که ما می دانیم تاریخ – تاریخ چه بد ما درمان می شود و چگونه ما باید به مبارزه برای به دست آوردن آنچه ما سزاوار است که برابری,” او گفت: AP.

در زمان مرگ او Kramer مشغول به کار بود در یک بازی به نام “ارتش از عاشقان” است که او در به روز رسانی شامل همه گیر.

در سال 2013 Tonys او مفتخر شد با ایزابل استیونسون جایزه داده شده به یک عضو از تئاتر جامعه برای بشردوستانه یا مدنی تلاش.

چند ماه بعد Kramer ازدواج دیرین خود را, شریک زندگی, معمار, David وبستر در واحد مراقبت های ویژه مرکز پزشکی NYU Langone که در آن کرامر بود که دوره نقاهت بعد از عمل جراحی برای انسداد روده.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de