برای چاپ بنر باید نکات زیادی را رعایت کنید تا بتوانید بنر زیبا و با کیفیتی را چاپ کنید و در اختیار داشته باشید. در کل در تمامی کار هایی که چاپی هستند و طبیعتا بوسیله چاپر چاپ می شوند باید یک سری نکات گرافیکی و یک سری ترفند ها را بیاموزید. همچنین باید پردارنده ها، انواع جوهر ها و ابزار های مورد استفاده در دستگاه چاپگر را بشناسید.

RIP.1

این پردازنده تمامی فایل های گرافیکی اعم از عکس، نوشته، لایه لایه، وکتور و … را به یک فایل با کیفیت که قابل اجرا در سخت افزار چاپگر باشد تبدیل می کند.RIP:raster image processor یا پردازنده تصویر لایه ای در چاپ برای تولید یک تصویر مناسب و قابل بارگذاری برای چاپ استفاده می شود .RIP از لحاظ فنی یک قطعه نرم افزاری یا سیستم عامل است که فایل ها را به bitmap تبدیل میکند که برای چاپ مناسب می باشد. تمامی فایل ها و نوشته ها و عکس ها به درستی برای RIP اهمیت دارد و نرم افزار باید بتواند تمام اطلاعات فایل مربوطه را بخواند.
همانطور که فایل ها به یک تصویر تبدیل می شوند، فونت ها و تصاویر باید خوانده و مرتب شوند. به همین دلیل است که از شما خواسته می شود که فایل های لینک و فونت را با پروژه های طراحی شده برای چاپ بنر، پیوست کنید.

Ink Types.2

همه جوهر ها یکسان نیستند. جوهر های جامد، pigment و dye به طور گسترده ای برای چاپ استفاده می شود. جوهر جامد، پایه ی رنگ ها برای چاپ می باشد. جوهر جامد می تواند برای چاپ رنگ ها به صورت درخشان، عالی باشد. جوهر رنگی که از یک پودر خوب ساخته شده است، در بالای کاغذ جای می گیرد تا به آن خیس شود.
جوهر رنگدانه ای که از پودر ساخته می شود در بالای مدیا چاپ می شود و نیاز به فرو بردن مدیا در جوهر نمی باشد و به چاپگر کمک می کند تا دقیقا فایل را برای چاپ بنر تهیه کند به طوری که در منطقه درست چاپ می شود، کاغذ به اندازه مناسب برش داده می شود و به طوری که رنگ دقیق تولید می شود، رنگ های پیگمنتی مدت زمان زیادی را در محیط بیرون دوام می آورند. آنها می توانند تا حدودی گران تر از رنگ های رنگی باشند.
جوهر رنگی که مایع است، به کاغذ میچسبد تا رنگ ایجاد کند، این جوهر باعث ایجاد رنگ های درخشان می شود. ولی روی بعضی از کاغذ ها، باعث رطوبت یا پس زدگی می شود. جوهر رنگی نسبت به جوهر پیگمن و جامد در محیط بیرون دوام زیادی ندارد.

Bleed.3

تقریبا تمامی پرینتر ها برای چاپ بنر احتیاج به حاشیه دارند. حاشیه به چاپگر کمک می کند تا دقیقا فایل را برای چاپ آماده کند، به طوری که چاپ به درستی انجام می شود، کاغذ به اندازه مناسب برش داده می شود به طوری که رنگ دقیق تولید می شود.
حاشیه در امر چاپ مهم است چون باعث ایجاد فضای کوچکی در اطراف چاپ می شود. تصور کنید که میخواهید از روی یک عکس، پوستر ایجاد کنید. اگر تصویر طراحی شده کاملا به اندازه عکس مورد نظر بریده شود، هر گونه تغییر در چاپ بنر باعث ایجاد خطا در چاپ می شود که غیر قابل بازگشت است.
در حالی که مشخصه های حاشیه ها در چاپگرهای مختلف، متفاوت است، توصیه می شود که حاشیه 2/1 اینچ یا 3 سانتی متر بیشتر داشته باشید.
امروزه با استفاده از نرم افزارهای معروف طراحی مثل(adobe indesign) شما به راحتی می توانید با استفاده از خاموش یا روشن کردن گزینه حاشیه (bleed) این مراحل را کنترل نمایید.

Overprint.4

Overprint دقیقا همان چیزی است که شما از نام آن فکر می کنید. شما می توانید تنظیمات مربوط به overprint  را در اکثر نرم افزارهای مربوط به طراحی پیدا کنید. در این تکنیک وقتی رنگی را Overprint انتخاب می کنید، زیر آن رنگ با رنگ پس زمینه ای که رنگ Overprint شده روی آن قرار دارد، پر می شود. چنانچه این کار صورت نگیرد با کمی جابجایی، بین رنگ بالایی و رنگ پس زمینه در زمان چاپ بنر، سفیدی ایجاد می شود. به همین دلیل توصیه می شود که نوشته ها را با رنگ مشکی انتخاب کنید و رنگ مشکی را overprint کنید. این کار باعث می شود که در زمان چاپ با جابجایی های کوچک هم به سفیدی نزند.
Mono vs. Duotone Color.5

رنگ Monotone  و duotone بسیار شبیه به هم بوده اما در ترکیب بسیار متفاوت هستند. تصاویر Monotone و duotone می توانند سیاه و سفید و یا رنگی ظاهر شوند. این تکنیک اغلب برای ایجاد حس هنری یا قدیمی برای یک تصویر استفاده می شود.
Duotones تصاویر سیاه و سفید با استفاده از جوهر چندگانه چاپ می شوند. چاپ Duotone می تواند یک تصویر سیاه و سفید غنی ایجاد کند و برای فرآیندهای رنگ نقطه ای ایده آل است. برخلاف چاپMonotone  ، پردازش duotone می تواند شامل استفاده از جوهر سیاه باشد.

Paper Types.6

نوع مدیای مورد استفاده برای چاپ از رنگ تا کیفیت کلی مدیا در شکل ظاهری چاپ بسیار تاثیر می گذارد. نوع پوشش روی انواع چاپ ها متفاوت است. پوشش داده شده و یا بدون پوشش، مات یا براق کاغذ پوشش داده شده شامل یک پرداخت است که برای بهبود یا افزایش فرآیند چاپ بنر طراحی شده است. سطوح پوشش عبارتند از پوشش های سبک، پوشش متوسط و پوشش های سنگین که برای آثار هنری با کیفیت بالا در بروشورها و کتاب ها استفاده می شود. کاغذ پوشش داده شده اغلب بسیار صاف است و به نظر میرسد که پرداخت براق روی آن انجام شده است.
کاغذ بدون پوشش در واقع یک کاغذ معمولی است که برای سربرگ، کپی، چاپ و حتی برخی بروشورها و پوسترها استفاده می شود. کاغذ های بدون پوشش در طول زمان دوام زیادی ندارند.